Uzależnienie – choroba całej rodziny

Uzależnienie to choroba, która dotyka szerokie grono osób. Pamiętajmy o tym, że istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy. Wpadamy w nałogi i uzależnienia przez trudną sytuację życiową, rosnące długi, utratę pracy. Żyjemy w ciągłym pędzie, dużym napięciu, nie radzimy sobie ze stresem, jesteśmy przebodźcowani. Można być uzależnionym od hazardu, alkoholu, narkotyków, innych używek itp. Najważniejsze jest to, aby w razie problemu reagować szybko. Gdzie uzyskamy pomoc? Dlaczego uzależnienie jest chorobą całej rodziny? O czym warto wiedzieć?

Leczenie uzależnienia

Uzależnienie jest chorobą, która ma wpływ na całą rodzinę osoby uzależnionej. Cierpią bliscy, którzy pozostając w relacji z osobą dotkniętą uzależnieniem, funkcjonują w pewnych specyficznych schematach zachowań. Istotne jest uświadomienie sobie, że aby wyjść z tych schematów, konieczne jest podjęcie terapii dla osób współuzależnionych czy osób bliskich. Jedną z form takiej terapii jest terapia uzależnień online. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby skorzystać z pomocy specjalisty. Nowoczesne technologie dają nam wiele możliwości, a pomoc terapeuty jest otrzymywana również w zdalnym programie. Odwyk online często jest ostatnią deską ratunku dla osoby uzależnionej oraz dla jej bliskich. Leczenie jest związane z kontaktem ze specjalistą. Jest to proces długofalowy. Problemu nie pozbędziemy się po jednej rozmowie z terapeutą. Musimy nastawić się na to, że jest to często proces długotrwały, wymagający cierpliwości i zaangażowania. 

Wsparcie dla osoby uzależnionej

Terapia alkoholowa online sprawia, że nie trzeba dojeżdżać w dane miejsce i można zachować dyskrecję we własnym domu. To idealna opcja dla osób uzależnionych, które nie chcą spotykać się w cztery oczy ze specjalistami lub wstydzą się swojej choroby. Leczenie uzależnień online warto podjąć jak najszybciej, aby nie dopuścić do rozpadu całej rodziny. Gdy jedna osoba jest uzależniona, nie oznacza to, że jej bliscy nie cierpią. To choroba całej rodziny, która wymaga pomocy specjalisty. Ze wsparcia skorzystają zarówno osoby uzależnione, jak i członkowie najbliższej rodziny. Dzięki terapii wypracują nowe schematy zachowań, dowiedzą się jak wspierać osobę chorą, jak pomóc jej wyjść z uzależnienia, ale także jak zadbać  o swoje własne potrzeby.